خدمات مهاجرتی فردا

ما همه تلاش خود را برای شما انجام می دهیم
خانه  / خدمات ما
استان کبک

                                                                 Québec

 

استان کبک بزرگترین استان کشور کانادا می باشد و به همراه آنتاریو، نیو برانزویک و نوا اسکوشیا یکی از چهار عضو اولیه موسس کنفدراسیون کاناداست. مرکز سیاسی این استان شهر کبک ، "ویل دو کبک" یا "کبک سیتی" است و مرکز جمعیتی و صنعتی - تجاری آن شهر مونتریال و حومه آن (لاوال، بروسارد، لونگوی و ...) میباشد.

مساحت داخل مرزهای فعلی استان برابر با 1،542،056 کیلومتر مربع می باشد که برابر با %93.5 مساحت ایران و %15.4 مساحت کاناداست. جمعیت این استان بر طبق آمار سال 2011 برابر با 7،903،001 نفر بوده است و تخمین زده می شود که در سال 2016 حدود 8،300،000 نفر ساکن این استان باشند و با حدود %23 جمعیت کل کانادا پس از آنتاریو دومین استان پر جمعیت این کشوراست.

نام "کبک"، که از ریشه زبان آلگونکویین است به معنای "محلی که در آن رودخانه باریک می شود" است و در اصل به منطقه ای در اطراف شهر کبک جایی که رودخانه سن لوران باریک می شود اشاره داشته است.

 

کبک ، همزمان از بسیاری لحاظ با دیگران استانها و مناطق کانادا متفاوت است:

از لحظ تاریخی بر خلاف بیشتر مناطق کانادای انگلیسی زبان، کبک جزئی از قلمرو فرانسه درآمریکای شمالی بوده است و به این خاطر، استان کبک تنها استان فرانسه زبان کاناداست و تقریبا در تمام مناطق و شهرهای استان به جز محدوده شهری و حومه مونتریال بزرگ ، تنها زبان مورداستفاده مردم زبان فرانسه است. شهر مونتریال دو زبانه فرانسه - انگلیسی است و گرچه به دلیل مهاجران از سرتاسر جهان اقلیتهای زبانی فراوان دیگری نیز وجود دارند، اکثریت قاطع مردم حداقل به دوزبان فرانسه و انگلیسی مسلط هستند.

به جهت تفاوتهای زبانی، فرهنگی و سیاسی کبک با کانادا، مردم این استان در دو نوبت در سالهای 1980 و 1995 در رفراندوم استقلال از کانادا شرکت کردند که در هر دو نوبت، با رای منفی اکثریت مردم این موضوع رد شد. هرچند که در نوبت دوم تفاوت آرای مثبت و منفی کمتر از %1 بود.

به دلایل بالا و همچنین علل فراوان دیگر موقعیت کبک در میان تمام استانها و مناطق کانادا خاص و منحصر به فرد است. از جمله بنا بر قراردادی ما بین دولتهای کبک و کانادا، این استان تنها استان کاناداست که در"انتخاب" مهاجران خود مستقل از دولت فدرال کانادا عمل می کند و تنها پس از انتخاب مهاجران بر اساس معیارهای مورد نظر استان، دولت فدرال کانادا مسئول قسمت "پذیرش" و صدور ویزا برای آنان است.


برنامه های مهاجرتی استان کبک:


این استان برنامه های متفاوت و متنوعی برای گروههای متفاوتی از مهاجران بالقوه دارد که بعضی از مهمترین آنها شامل نیروی کار ماهر کبک ، برنامه تجربه کبکی و برنامه اینوستور (سرمایه گذاری) کبک هستند.

 

1. برنامه نیروی کار ماهر کبک :

برای اقدام در این برنامه متقاضیان عمدتا باید دارای مدارک تحصیلی دانشگاهی یا فنی، سوابق کاری ترجیحا مرتبط با تحصیلات و همچنین سطح قابل قبولی از دانش زبان فرانسه باشند تا بتوانند حداقل امتیاز لازم را برای مهاجرت تحت این زیر گروه کسب کنند.

این روش در سال 2015 با تغییرات زیادی مواجه شد و پیش بینی می شود که همچنان با تغییرات اساسی دیگری در آینده نزدیک دنبال شود. لازم به ذکر است که نوبت بعدی پذیرش محدود پرونده های جدید دراین برنامه روز شانزدهم آگست امسال می باشد. لذا چنانچه دارای شرایط بالا هستید هر چه زودتر از طریق تلفن، ایمیل و یا فرم ثبت نام وبسایت با ما تماس بگیرید.


2. برنامه تجربه کبکی :

این برنامه روشی است ویژه برای دو گروه از افراد خارجی که به صورت موقت ساکن این استان هستند:

 

1. برنامه تجربه کبکی - نیروی کار خارجی موقت کبک:

افرادی که به عنوان نیروی کار ماهر خارجی موقت به صورت قانونی ساکن کبک بوده اندو در 2 سال گذشته حداقل 1 سال کامل را به صورت تمام وقت (حداقل 30 ساعت در هفته) در یک سمت مدیریتی، حرفه ای و یا تکنیکی مشغول به کار بوده اند. این افراد همچنین باید دارای مدرک سطح مشخصی از دانش و توانایی زبان فرانسه باشند.

افراد شاغل به کارها ومشاغل خود اشتغالی و یا کمتر از 30 ساعت در هفته واجد شرایط این برنامه نیستند.

2. برنامه تجربه کبکی - فارغ التحصیلان کبک

این برنامه مختص فارغ التحصیلان خارجی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان است که می خواهند در این استان به صورت دائم بمانند و کار و زندگی کنند.

این برنامه همچنین روش بسیار خوبی است برای افرادی که بنا به دلایلی یا امتیاز لازم برای برنامه عادی "نیروی کار ماهر" را نمی آورند و یا می خواهند به سرعت به کانادا (کبک) آمده و پس از تحصیل در یک دوره دانشگاهی ، حرفه ای و یا فنی مورد تایید در یکی از مراکز آموزشی این استان ویزای اقامت دائم را کسب کنند.

موسسه خدمات مهاجرتی فردا، با عقد قراردادهای همکاری دو جانبه با بسیاری از دانشگاهها، کالجها و مراکز آموزش حرفه ای، بهترین مشاور و پشتیبان شماست.

 

3. برنامه سرمایه گذاری (اینوستور) کبک :

این برنامه فعلا تنها برنامه فعال مهاجرت به کانادا از طریق "سرمایه گذاری غیر فعال" یا "پسیو اینوستمنت" می باشد.

تمامی برنامه های کارآفرینی، خوداشتغالی وسرمایه گذاری دیگر استانها و همچنین برنامه های دولت فدرال نیازمند ایجاد و یا خرید  یک بنگاه اقتصادی (بیزینس) ومدیریت فعالانه و روزانه آن بیزینس و در بسیاری اوقات استخدام فرد یا افرادی به عنوان کارمند، کارگر و غیره می باشند در حالیکه در برنامه سرمایه گذاری کبک به هیچیک از این اقدامات نیازی نیست.

برای اینکه متقاضی واجد شرایط  این برنامه باشد باید:

1. حداقل 2 سال در 5 سال گذشته سابقه مدیریتی در بیزینس، کشاورزی، صنعت را داشته باشد. (سابقه مدیریتی برای این برنامه شامل سمتهای مدیریت، برنامه ریزی، مدیریت منابع مالی، مدیریت منابع انسانی را نیز شامل می شود.) متقاضی باید در شرکت، سازمان یا بنگاه اقتصادی مورد مدیریت خود حداقل 2 نفر کارمند تمام وقت به ازای سهم خود داشته باشد.

2. حداقل معادل مبلغ 1.6 میلیون دلار کانادا (نرخ تبدیل بانک مرکزی) دارایی نقدی و غیر نقدی اعم از املاک، مستقلات، کارگاه و یا کارخانه، سهام و حساب بانکی داشته باشد.

3. پرداخت مبلغ 800،000 دلار کانادا بابت سرمایه گذاری به یکی از بانکها و موسسات مالی طرف قرارداد دولت استان کبک.به نفع دولت کبک . این مبلغ پس از 5 سال بدون هیچ گونه بهره ای قابل باز پرداخت خواهد بود.

گزینه دیگری نیز وجود دارد و آن اینست که متقاضی مبلغ 220،000 دلار کانادا را به عنوان کارمزد وسود به بانک مورد نظر می پردازد و بانک در قبال آن، اصل مبلغ 800،000 دلار را از طرف متقاضی سرمایه گذاری می کند. در این حالت مبلغ 220،000 دلار پرداختی متقاضی بازپرداخت نمی شود.

 

از مزایای این روش، عدم نیاز به ایجاد هیچ گونه کسب و کار و عدم تعهد به سکونت در شهر یا استان مشخصی پس از ورود به کبک است.

سرمایه گذاری کبک با ظرفیت محدود 1900 پرونده در سال 2016 که 1330 پرونده از آن مختص متقاضیان کشور چین است یکی از محبوبترین و پر طرفدارترین روشهای مهاجرت سرمایه گذاری در سطح جهان است و هرسال ظرف مدت کوتاهی به سقف ظرفیت خود می رسد.


چنانچه فکر می کنید واجد شرایط بالا هستید با ما از طریق تلفن، ایمیل info@fardaimmigration.com و یا فرم ارتباطی این وبسایت تماس بگیرید تا در اسرع وقت نسبت به درخواست شما اقدام شود.


با ما در ارتباط باشید

 • Work
 • تماس با کانادا


  4000 Boulevard de Maisonneuve West, Montreal, Quebec H3Z 1J9, CANADA
  +1 514 961 7274 +1 514 473 6695
  info@fardaimmigration.com
 • تماس با ایران


  021-82802680
  info@fardaimmigration.com
 • Work