جدید ترین های مهاجرت به کانادا

به راحتی می توانید از تمامی اخبار در مورد کانادا مطلع شوید
خانه  / اخبـــار
اولین مذاکرات ایران و کانادا بعد از سه سال قطع رابطه

سخنگوی وزارت خارجه ایران می‌گوید "اولین دور مذاکرات نمایندگان ایران و کانادا" در چارچوب روابط دوجانبه برگزار شده است. به گفته حسن جابری انصاری نمایندگان دو کشور در نیویورک دیدار کرده‌اند. روابط دیپلماتیک ایران و کانادا از اواخر تابستان ۱۳۹۱ قطع شده و سفارت دو کشور تعطیل است. بیشتر بخوانید: سفارت کانادا در تهران بسته شد هفدهم شهریور ماه ۱۳۹۱ وزیر امور خارجه وقت کانادا اعلام کرد سفارت این کشور در تهران تعطیل شده و از دیپلمات‌های ایرانی هم خواسته شد که خاک کانادا را ترک کنند. دولت سابق کانادا از سرسخت‌ترین منتقدان برنامه هسته‌ای و همین‌طور وضعیت حقوق بشر در ایران بود و تحریم‌های فراگیر و سخت‌گیرانه‌ای علیه تهران وضع کرده بود. اما با روی کار آمدن دولت تازه کانادا به نخست‌وزیری جاستین ترودو و همزمان با اعلام توافق هسته‌ای ایران، کانادا موضع ملایم‌تری در قبال ایران گرفته است. آقای ترودو حدود چهار ماه پیش از علاقه دولت کانادا برای احیای روابط با ایران صحبت کرد. بهمن ماه پارسال دولت کانادا بخشی از تحریم‌ها علیه ایران را لغو کرد و وعده داد برای تجار و بازرگانان این کشور و رقابت در فضای اقتصادی ایران فرصت تازه‌ای فراهم خواهد کرد.

1395/02/15

اولین مذاکرات ایران و کانادا بعد از سه سال قطع رابطه

سخنگوی وزارت خارجه ایران می‌گوید "اولین دور مذاکرات نمایندگان ایران و کانادا" در چارچوب روابط دوجانبه برگزار شده است.

به گفته حسن جابری انصاری نمایندگان دو کشور در نیویورک دیدار کرده‌اند.

روابط دیپلماتیک ایران و کانادا از اواخر تابستان ۱۳۹۱ قطع شده و سفارت دو کشور تعطیل است.

بیشتر بخوانید: سفارت کانادا در تهران بسته شد

هفدهم شهریور ماه ۱۳۹۱ وزیر امور خارجه وقت کانادا اعلام کرد سفارت این کشور در تهران تعطیل شده و از دیپلمات‌های ایرانی هم خواسته شد که خاک کانادا را ترک کنند.

دولت سابق کانادا از سرسخت‌ترین منتقدان برنامه هسته‌ای و همین‌طور وضعیت حقوق بشر در ایران بود و تحریم‌های فراگیر و سخت‌گیرانه‌ای علیه تهران وضع کرده بود.

اما با روی کار آمدن دولت تازه کانادا به نخست‌وزیری جاستین ترودو و همزمان با اعلام توافق هسته‌ای ایران، کانادا موضع ملایم‌تری در قبال ایران گرفته است.

آقای ترودو حدود چهار ماه پیش از علاقه دولت کانادا برای احیای روابط با ایران صحبت کرد.

بهمن ماه پارسال دولت کانادا بخشی از تحریم‌ها علیه ایران را لغو کرد و وعده داد برای تجار و بازرگانان این کشور و رقابت در فضای اقتصادی ایران فرصت تازه‌ای فراهم خواهد کرد.


منبع خبر : بی بی سی فارسی


با ما در ارتباط باشید

 • Work
 • تماس با کانادا


  4000 Boulevard de Maisonneuve West, Montreal, Quebec H3Z 1J9, CANADA
  +1 514 961 7274 +1 514 473 6695
  info@fardaimmigration.com
 • تماس با ایران


  021-82802680
  info@fardaimmigration.com
 • Work